Untitled Document
Eğitmenlerimiz  
 

 

Oldes ÇÖKDÜ Elvan EBİNÇ
Çiğdem TECER İlhami GÜNSEL
Muhammet YAVUZ Melda AKDAĞ

Oldes ÇÖKDÜ yüksek öğrenimini Boğaziçinde ve Melbourne Üniversitelerinde Bilgi İşlem ve Yönetim Sistemleri üzerinde yaptı.Melbourne Üniversitesinde eğitimi sırasında, Melboune, Oxford ve MIT ünivesiteleri arasında ortaklaşa olarak yürütülen Bilgi Sistemleri Verimlilik Analizi araştırma projesinde burs kazandı ve proje kapsamında çalıştı. Türkiye'de YapıKredi Bankası ve sonrada YapıKredi-Bilpa bilgi işlem ürezine çalıştıktan sonra Avustralya'da OCCONS IT Danışmanlık Hizmetlerinin kurucu ortağı olarak firma direktörlüğünü yaptı.

1994'te Avustralya Bilişimciler Grubu'na aday gösterilen ve 1997'de kabul edilen Oldes ÇÖKDÜ, Avustralya Posta, Avustralya National Rail Demiryolları, Avustralya National Bank, Telstra-Avustralya Telecom, MAI; IBM, DMR, KPMG Uluslararası Danışmanlık Firmaları altında Yönetim Bilgi Sistemleri ve Yapılandırma projelerinde Stratejik ve İş Geliştirme Planlaması, Proje Yöneticisi ve Sistem Mimarı rollerinde bulundu. Avustralya National Bank da ayrıca firma operasyonel risk yönetim sistemlerinin oluşturulmasında görev alarak risk yönetimi metodolojisini oluşturdu. Avustralyada , aralarında Citibank'ın da olduğu konsorsiyum ortaklığı olan Mortgage Alliance İnternational'ın kuruluşunda işletme operasyon yapılandırması, iş dosyasının oluşturulması ve ilgili bilgi işlem sistemlerinin tasarımı süreçlerini yönetti. OCCONS bünyesinde geliştirilen çeşitli özel Yönetim ve Performans Takibi Sistemlerinin tasarımı ve geliştirilmesi süreçlerini yürüttü.

Türkiye'ye döndükten sonra OCCONS Türkiye'yi kuran Oldes ÇÖKDÜ, Türkiye'de Avrupa Birliği ile geliştirilen GAP ideresi projesinde planlama sürecinde danışman ve olarak görev aldı. Pazarlama Yönetimi, Genel Yönetim, Kalite Yönetimi, Mali İşler ve Finans ve Bilgi İşlem Sistemleri konularında KOSGEB eğitim danışmanı havuzundadır. Halen OCCONS Kalite ve Yönetim Sistemleri kapsamında Performans ve Efektiflik takip sistemleri çalışmalarını yürütmektedir.
Elvan EBİNÇ Ankara Siyasal Bilgiler İktisat bölümünde yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra İmar Bankası ve Toprak Bank'ta Müfettiş olarak çalıştı. Bu süre içinde çeşitli denetim ve çalışmalarında bulanan Elvan EBİNÇ, Toprak Bank Bilgi Sistemi yapılandırması projesinde analist olarak ihtiyaç analiz dosyasının oluşturulmasında görev aldı. Ayrıca Toprak Bankta kurum içi eğitimlerin hazırlanması çalışmalarında bulundu.

OCCONS'un (Türkiye) kurucularından ve danışmanlarından olan Elvan EBINÇ, 2003'den itibaren OCCONS bünyesinde Finansal Yönetim, Toplam Kalite Finansal Yönetiminde Maliyet çalışmalarının ve OCCONS bünyesindeki kurumsal eğitim çalışmalarının planlanması, geliştirilmesi ve koordinasyonlarını; aile işletmelerinin kurumsallaşması sürecindeki mali yapılandırma, muhasebe sistemlerinin BASEL II kriterlerine uyarlanması ve denetlenmesi çalışmalarını yürütmektedir.

Pazarlama Yönetimi, Genel Yönetim, Kalite Yönetimi, Mali İşler ve Finans ve Finansal Bilgi İşlem Sistemleri konularında KOSGEB eğitim danışmanıdır. Elvan EBİNÇ evli ve bir çocuk annesidir.
Çiğdem TECER Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölününden sonra iş hayatına çeşitli firmalarda başladı. 1993 yılında Tecer Otomotivde İşletme Yöneticisi rolünü üslenerek operasyon ve mali işler çalışmalarını sürdürdü.

Finansal Planlama ve Analiz konularında yoğunlaşan Çidem TECER, aile işletmelerinin kurumsallaşması sürecindeki mali yapılandırma ve muhasebe sistemlerinin BASEL II kriterlerine uyarlanması çalışmalarını yürütmektedir.

2004 yılında Mali Müşavir olan Çiğdem TECER, OCCONS Danışmanlık çalışmaları kapsamındaki finansal planlama çalışmalarına destek vermekte; muhasebe konularında firma içi-özel ve seminer eğitimleri vermektedir.

Çidem TECER iyi derecede Fransızca bilmektedir.
İlhami GÜNSEL 1968 yılında Ceyhan’da doğdu. İlköğrenimini Ceyhan’da, orta öğrenimini Adana Anadolu Lisesi’nde, yüksek öğrenimini Ç.Ü. İkt. İd. Bil. Fakültesi İşletme Bölümünde tamamladı.

Yüksek öğrenim sonrasında yurt içinde ve yurt dışında (İngiltere, ABD, Güney Kore, İzlanda) birçok konuda profesyonel eğitimler ve sertifikalar aldı.

1996 yılından bu yana üzerinde çalışmalar yaptığı beden dili, iletişim ve imaj konularında düzenlediği eğitim, sunum, toplantı ve benzeri organizasyonda sayısız şirket, kişi, dernek ve kulübe genel ve özel amaçlı eğitim ve/veya danışmanlık hizmeti verdi. Çeşitli basın ve yayın organlarında konu ile ilgili yorumları yayınlandı.

İyi düzeyde ingilizce bilen İlhami Günsel, evli ve bir çocuk babasıdır.
Muhammet YAVUZ 1977 yılında İskenderun'da doğdu. Adana Anadolu Lisesi ve Adana Fen Lisesi'nden sonra lisans eğitimini O.D.T.Ü. Çevre Mühendisliği Bölümü, yüksek lisans derecesini Ç.Ü. Çevre Mühendisliği Bölümü'nde almakla beraber çevre mühendisliğinde akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Çevre sektöründe bir süre tecrübe edindikten sonra akademik çalışmalarının yanında ISO 9000 Başdenetçi Sertifikası'nı aldı. Ayrıca, kalite yönetimi ile beraber çevre yönetim sistemleri ve iş sağlığı ve güvenliği konularında işletmelere eğitim ve danışmanlık hizmetleri verdi. Danışmanlık ve eğitim çalışmalarının yanında bazı Dünya Bankası ve Avrupa Birliği destekli projelerde girişimcilere yönelik yapılabilirlik raporu ve iş planı geliştirilmesinde danışmanlık yaptı.

İyi derecede İngilizce bilen Muhammed Yavuz, evli ve bir çocuk babasıdır.
Program Eğitimlerimize, seminer tarihine bağlı olarak iş dünyasından konusunda uzman kişiler konuşmacı olarak davet edilecektir.
 
Untitled Document
Untitled Document

Programlar
/OCCONS Genç İş Gücü Eğitimleri
2008 yılı eğitim programı için tıklayın..


Firmanıza-Özel
Eğitimi

GENEL YÖNETİM
KALİTE YÖNETİMİ
MALİ İŞLER/FİNANS
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ
PAZARLAMA YÖNETİMİ


KOSGEB Destekli firmanıza-özel eğitimler için bizi arayınız...  Untitled Document
© OCCONS Danışmanlık Hizmetleri www.occons.com
Ziyapaşa Bulvarı, Fatih Terim Sok. Nevrezoğlu Apt. Kat 5, No 9 Seyhan, Adana, Türkiye
(Ankara, İstanbul, Gaziantep Temsilcilikleri)
Tel : +90 (322) 458 7190 Fax: +90 (322) 458 6753 egitim.occons.com   info@occons.com